Fantastična utakmica

Srbija u nevjerovatnom meču preko Hrvatske do Olimpijskih igara!

Vaterpolisti Srbije pobjednici su Svjetske lige.

Srbija je u današnjem finalu u Beogradu savladala Hrvatsku sa 12:11 i tako je osvojila naslov najbolje selekcije Svjetske lige i plasirala se na Olimpijske igre.

Hrvatska je odlično otvorila meč. Nakon prve četvrtine imali su prednost od 1:3, da bi trećim petercem Barakude na otvaranju drugog perioda otišle na plus tri, 1:4.

Međutim, Srbija se vraća. Iako su bili nervozni napravili su veliki preokret i golom Mandića su došli do vodstva od 6:3.

Na pauzu se otišlo vodstvom Srbije od 6:5, da bi zatim u trećoj dionici Hrvatska ponovo došla do vodstva i preokrenuli su rezultat na 7:8.

Fantastična završnica meča viđena je na Tašmajdanu. Filip Filipović je držao Srbiju u vodstvu, ali Vukičević na pola minute do kraja pogađa za 11:11.

Srbija je na 17 sekundi dobila peterac. Filipović je preuzeo odgovornost i pogodio za 12:11, da bi zatim Bijač u posljednjem napadu pokušao odvesti meč u produžetak, ali je Mitrović odbranio i Srbija je otišla na Olimpijske igre.