premiership

Težak dan za Chelsea završen pobjedom na Carrow Roadu

Chelsea je u utakmici 30. kola engleske Premier lige savladao kao gost Norwich rezultatom 3:1.

Plavci su u ovaj susret ušli s mislima van fudbalskog terena. Ostali su bez glavnog sponzora, klub je zamrznut zbog sankcija vlasniku Romanu Abramovichu, pa je funkcionalnost prvaka Evrope ugrožena.

Međutim, igrači su skupili snage da pobijede kod Norwicha, a golove su postigli u ranoj fazi meča.

Junak je Mason Mount koji je upisao asistenciju i gol. U trećoj minuti iz kornera je asistirao Chalobahu koji zabija za 1:0, a zatim sam u 14. minuti zabija za prednost od 2:0.

Ovaj rezultat se na semaforu zadržao sve do 69. minute kada je Norwich uspio da smanji prednost gostiju. Dosuđen je penal, a Pukki zabija za 2:1.

Tačku na ovaj meč stavio je Kai Havertz pogotkom za 3:1 u 90. minuti meča.

Novi trijumf ostvario je i Newcastle. Najbogatiji tim svijeta savladao je kao gost Southampton s 2:1.

Domaći tim prvi stiže do vodstva u ovom meču. Armstrong u 25. minuti zabija za 1:0, ali pojačanja Svraka u januaru donose preokret.

Prvo je Chris Wood u 32. minuti izjednačio na 1:1, a zatim Bruno Guimares zabija za 2:1 u 52. minuti.

U još jednoj utakmici Wolverhampton je deklasirao Watford rezultatom 4:0.