Austrijanac u finalu završnog Mastersa

Thiem srušio Rogera, Novaka, a onda i Zvereva za veliko finale

Dominic Thiem je drugi finalista završnog Mastersa koji se igra u Londonu.

Nakon što je Tsitsipas očitao lekciju Rogeru Federeru u dva seta, Thiem je na sličan način pobijedio Alexandera Zvereva. Austrijanac je slavio sa 7:5, 6:3.

Zverev je imao brejk šanse u trećem i šestom gemu, a kada ih već nije iskoristio, suočio se sa njima u 12. gemu. Dok je Nijemac servirao za ostanak, Thiem je došao do dvije brejk i set lopte, a drugu je iskoristio za vodstvo od 1:0.

Bez brejk prilika u pet gemova drugog seta, a onda ih je nekoliko imao Thiem u šestom gemu, pa najzad koristi treću i vodi 4:2.

Iako je Zverev imao dvije brejk šanse u narednom gemu da se vrati, nije iskoristio nijednu i Thiem je došao na gem od pobjede. Zverev je smanjio na 5:3, poveo u gemu u kojem je Thiem servirao za finale, ali ipak morao je da čestita rivalu na pobjedi.

Thiem je postao prvi igrač koji je na završnom Mastersu pobijedio i Federera i Đokovića, a i u ovom duelu je pokazao da je pred njim velika teniska budućnost.

Ono što je sigurno, čeka nas jako zanimljiv duel između Thiema i Tsitsipasa.