nba

Thompson spasio prvaka protiv Kingsa, Denver slavio u Oklahomi

Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su u Oaklandu ekipu Sacramento Kingsa rezultatom 117:116.

Warriorsi su tako potvrdili jučerašnju pobjedu nad Portland Trail Blazersima, dok su Kingsi poraženi nakon dva uzastopna trijumfa.

Ekipa iz glavnog grada Kalifornije imala je veliku priliku srušiti branioca trona, ali se Golden State ipak izvukao. Kingsi su imali 10 poena više pri kraju poluvremena, ali su se Ratnici vratili u trećoj dionici i napravili potpuni preokret. Na kraju je koš odluke postigao Thompson nekoliko sekundi prije kraja meča.

Najefikasniji u poraženoj ekipi bio je Bahamac Hield s 28 poena, a na drugoj strani Durant je imao 44 poena, 13 skokova i sedam asistencija. Thompson je postigao 31 poen.

Denver Nuggetsi su slavili u Oklahomi protiv City Thundera rezultatom 105:98 u susretu koji je odlučen još u prvom poluvremenu.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Kanađanin Murray s 22 poena, dok se kod domaćina istakao George s double-double učinkom od 24 poena i 11 skokova, a Nijemac Schroder je dodao 18 poena. Srbijanac Nikola Jokić je za Denver imao 16 poena, šest skokova i pet asistencija za 27 minuta provedenih na parketu.