NBA

Trinaest Nurkićevih poena u pobjedi Portlanda nad Detroitom

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je 13 poena u pobjedi Portland Trail Blazersa nad Detroit Pistonsima.

Ekipa Portlanda je odlično odigrala prvu četvrtinu riješivši je rezultatom 31:20 u svoju korist, a u drugoj je postigla novih 29 poena, četiri više od Denvera, pa su Blazersi na poluvrijeme otišli s prednošču 60:45.

Tokom trećeg perioda igre su nešto bolji bili košarkaši Portlanda te su ubacili 20 poena, dok je ekipa Detroita postigla 18. Posljednja dionica je pripala Pistonsima koji su postigli 24 poena, četiri više od Portlanda, no, to nije bilo dovoljno da izbjegnu poraz. Blazersi su slavili pobjedu s 13 poena razlike, bilo je 100:87.

Do trijumfa ih je predvodio Damian Lillard s 24 poena, a najbolji kod Detroita bio je Andre Drummond, koji je postigao 18 poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je na parketu proveo 23 minuta te je postigao 13 poena, a upisao je još osam skokova i tri asistencije.