Pobjeda i kod Bilbaa

Trofej La Lige krenuo ka Madridu: Kaznena ekspedicija Zinedina Zidana sedam od sedam!

Ekipa Real Madrida ostvarila je danas i sedmu uzastopnu pobjedu otkad se La Liga vratila poslije Covid 19 pauze i na taj način se gotovo zacementirala na liderskoj poziciji.

Kraljevi su danas, u susretu 34. kola, gostovali kod Athletic Bilbaa, a rezultat je na kraju bio 0:1 jer je Sergio Ramos postigao pogodak s bijele tačke.

Počelo je sa po jednom prilikom na obje strane. Prvo je Benzema zaprijetio s jedne, da bi William s uzvratio s druge strane, ali rezultat se nije mijenjao. Kasnije Courtoisu prijeti Raul Garcia, a na drugoj strani uzvraća Rodrygo, ipak ostaje 0:0. Prvi dio meča zaključio je Karim Benzema udarcem pored gola.

U drugom poluvremenu nije bilo šansi sve do 72. minute kada Marcelo pada u 16 metara,a glavni sudac nakon upotrebe VAR-a svira penal. Siguran s bijele tačke bio je Sergio Ramos i to je bila pobjeda Reala.

Do kraja meča Real je mogao i uvjerljivije slaviti, ali ipak Benzema nije bio siguran u nekim situacijama pa je ostalo 0:1.

Real sada ima čak sedam bodova više od Barcelone, ali i meč više. Katalonci večeras igraju u gostima kod Vilarrealla.

S druge strane, Bilbao je na 8. poziciji sa 48 osvojenih bodova.