inter ispao

Tuga u Milanu, u Dortmundu se slavi

Dosta napeto bilo je večeras u grupi F, a na kraju su osminu finala izborili Barcelona i Borussia.

Barcelona je ranije osigurala prvo mjesto, no za drugo su se borili Inter i Borussia Dortmund i njihova borba trajala je do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Italijanski klub je imao daleko teži izazov jer je ugostio Barcelonu na Giuseppe Meazzi, dok je u Dortmundu gostovala Slavia.

Inter je imao olakšavajuću okolnost jer je Barca igrala u izmijenjenom sastavu, no ni to nije pretjerano pomoglo Nerazzurrima.

Perez je u 23. minuti postigao gol za vodstvo Barcelone, ali je Inter u završnici prvog dijela stigao do 1:1, a gol je postigao Lukaku. U nastavku je Inter krenuo na sve ili ništa, no Barca se dobro branila i odbranila.

Mladi Faty je u 90. minuti lijepim udarcem dokrajčio Inter i uništio mu i zadnu nadu da može proći u osminu finala.

Borussia se mučila u Dortmundu protiv Slavije. Povela je golom Sancha, ali je Souček u 43. minuti izjednačio na 1:1.

U nastavku je Borussia, poput Intera, morala da krene ofanzivnije, a do gola je došla u 61. minuti, kada Brandt zabija za 2:1.

Bilo je dramatično na ta dva stadiona u posljednjih pola sata, do kraja nije bilo sigurno ko će se pridružiti Barci u osmini finala.