Sjajna utakmica u Madridu

U derbiju prvog dana Eurolige Real savladao Fenerbahce

U derbiju prvog dana ovogodišnjeg izdanja košarkaške Eurolige u Madridu je večeras domaći Real savladao istanbulski Fenerbahce rezultatom 81:77.

Kako se i očekivalo, sjajnu utakmicu ponudili su na otvaranju EL košarkaši Reala i Fenera. Domaći tim goropadno je otvorio utakmicu i s 30 poena u prvoj četvrtini najavio da će lako doći do pobjede.

Tim Željka Obradovića vrlo brzo je odgovorio sjajnom obranom u drugom periodu te velikih 9 poena prednosti na kraju poluvremena sveo na samo pola koša prednosti za madridski tim. U trećem periodu opet se bolje snalazi domaći tim i prednost vraća na 9 razlike, no uporni Turci uvode utakmicu u dramu, a koševima Sloukasa dolaze na 73:73.

Ipak, na kraju Fenerbahce nije uspio preokrenuti do kraja ovaj susret zbog nekih ishitrenih rekacija svojih košarkaša u posljednjim trenucima pa su prvi bodovi pripali madridskom Realu u čijim je redovima bio najbolji Jeffrey Taylor s 19 koševa dok su odlični bili Randolph s 15, te Campazzo s 14 koševa i 8 asistencija.

De Colo s 22 i Williams s 19 najbolji kod Fenerbahcea.