Odbojkašice Gacka bolje od Tuzlanki

U derbiju Sloboda poražena u Mejdanu

U 16. kolu Premijer lige BiH za odbojkašice Gacko je sa 3:1 slavilo trijumf nad domaćom Slobodom.

Sjajan meč 16. kola Premijer lige BiH za odbojkašice odigrale su večeras u Mejdanu ekipe Slobode i Gacka. Nakon velikih uzbuđenja na kraju su slavile gošće 3:1 u setovima.

Prvi set pripao je Gacku nakon drame i to sa tijesnih 23:25. U drugom setu Tuzlanke su pokazale više pa uzvraćaju gošćama. Ovu dionicu meča Sloboda je dobila 25:20 za izjednačenje u setovima.

Treći set ponudio je mnogo uzbuđenja. Sloboda je povela 4:0, no do sredine seta Gacko preokreće, a u samom finišu lome otpor domaćih odbojkašica za trijumf 25:23.

Sloboda u četvrtom setu nije uspjela doći do poravnanja. Gacko je igralo sigurnije, mnogo bolje su branile svaki atak Tuzlanki, te sasvim zasluženo osvajaju i ovaj set rezultatom 25:20 za veliku pobjedu u Malom Mejdanu.