FA kup

Vardy i Mahrez kao nekada, Chelsea razbio Hull

Chelsea i Leicester plasirali su se u četvrtfinale engleskog FA kupa poslije domaćih pobjeda nad Hullom, odnosno Sheffield Unitedom.

Leicester je minimalnom pobjedom od 1:0 eliminisao drugoligašku ekipu Sheffielda, a jedini gol postigao je Jamie Vardy.

Njega je u 66. minuti proigrao Riyad Mahrez i navijači na King Poweru opet su vidjeli saradnju dvojice majstora koji su najviše zaslužni za osvojenu titulu.

Uz Leicester u četvrtfinale večeras ide i Chelsea, koji je u nekom miksanom sastavu razbio Hull s 4:0, a sva četiri gola postigli su domaći u prvom poluvremenu.

Willian je bio dvostruki strijelac, po jednom su gol dali Pedro i Olivier Giroud, kome je to bio prvijenac. U nastavku meča pregršt šansi za Chelsea, ali je Hull uspio da se zadrži na "samo" četiri primljena.

Najbolju šansu WBA je imao u 51. minuti, ali je Meylerov udarac s 11 metara odbranio Caballero. Chelsea se sada okreće susretu osmine finala Lige prvaka protiv Barcelone.

Izvor: SportSport.ba