Remi Hrvatske u Cardiffu protiv Velsa

Vatreni propustili prvu meč loptu za plasman na EP

Vels i Hrvatska odigrali su meč bez pobjednika (1:1) u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Velšanima je u ovom meču igrala samo pobjeda kako bi ostali u igri za plasman na prvenstvo Starog kontinenta, dok bi Hrvatska također pobjedom kolo prije kraja osigurala plasman na EP.

Međutim, na kraju pobjednika u ovom duelu nije bilo, pa je Vels ostao samo sa teoretskim šansama za plasman dalje, dok će Hrvatska protiv Slovačke u posljednjem kolu tražiti jedan bod koji će im biti dovoljan za prolaz.

Hrvatska je dobro ušla u meč. U 9. minuti sjajnu akciju završava Nikola Vlašić za prednost od 0:1.

Nije ovaj meč donio previše ljepote niti velikih šansi. Vels je većinom izgledao bezidejno, ali su u nadoknadi prvog dijela ipak uspjeli doći do gola, a pogodio je Gareth Bale za 1:1.

U nastavku tempo igre je bio jak, ali je važnost utakmice učinila svoje, pa nismo mogli da uživamo u ljepoti fudbalske igre.

Hrvatska je na kraju osvojila vrijedan bod, te će na svom terenu protiv Slovačke u posljednjem kolu imati šansu da završe posao i da ostvare plasman na Euro.