Četiri pogotka vidjela je publika u Mostaru

Velež slavio nakon preokreta: Fajić i Brandao za novu pobjedu lidera

Velež je danas protiv Bratstva upisao svoju devetu pobjedu u dosadašnjem dijelu Prve lige FBiH. Rođeni su danas savladali goste iz Gračanice 3:1, iako su izabranici Nikole Nikića poveli u 25. minuti kada je Stefan Stojanov lijepo pogodio.

Velež je dodao gas, Mujezinoić je ubrzo imao veliku šansu izjednačenje, da bi u 40. minuti sjajni Nusmir Fajić na asistenciju Vehabovića matirao golmana Divkovića. Velež je na pauzu mogao sa prednošću, no jedanesterac nije iskoristio kapiten Zvonić i ostalo je 1:1.

U 56. minuti potpuni preokret. Asistent je nakon kornera bio po drugi put Vehabović, a Nusmir Fajić postigao svoj čak 16. pogodak ove sezone. Tribine na stadionu Rođeni su proključale i bilo je jasno da će Velež vjerovatno do nove pobjede.

Nakon toga domaći su nastavili sa dominacijom, a u 77. minuti Brandao ovjerava nova tri boda. Pogodio je mrežu Divkovića i na semaforu je pisalo 3:1. Asistent je bio Fajić.

Do kraja bez uzbuđenja i Velež je slavio 3:1.