Poraz srbijanskog tenisera u tri seta

Velika borba u Londonu, ali Thiem je na kraju pobijedio Đokovića

Srbijanski teniser Novak Đoković doživio je poraz u drugom kolu završnog Mastersa u Londonu.

Nakon što je u prvom kolu bio bolji od Mattea Berrettinija, Novak je večeras u potpunosti razočarao, pa ga je u tri seta i nakon velike borbe savladao Dominic Thiem sa 6:7, 6:3, 7:6.

Novak je dobro kontrolisao situaciju u prvom setu, u taj-brejku je došao do vodstva, no početkom drugog seta kao da je nestao na terenu.

Austrijanac je poveo 3:0, na kraju osvojio set sa 6:3, a velika borba viđena je i u odlučujućem, trećem setu.

Thiem je brejkom otvorio set, Novak uspio da se vrati, ali kod 5:5 očajno servisa Đoković, pa Thiem stiže do 40:0 i koristi prvu brejk šansu, stiže do 6:5, ali Novak se vraća i ulazi se ponovo u taj-brejk.

Iako je srbijanski teniser poveo 3:0, vodio i 4:1, na kraju je doživio poraz.