Veliki preokret Igokee za pobjedu u Ljubljani!

Košarkaši Igokee večeras su ostavrili svoju devetu pobjedu u ovoj sezoni ABA lige nakon velikog preokreta protiv Olimpije (81:80).

Domaći tim je bolje otvorio utakmicu i nakon prve četvrtine je vodio sa 33:16, da bi prvak Bosne i Hercegovine do kraja poluvremena uspio smanjiti zaostatak (48:43).

Igokea je do preokreta stigla krajem treće četvrtine kada je povela sa 63:59, ali su se domaći krajem utakmice vratili u igru i stekli prednost od tri poena.

Igokea je u posljednjim napadima utakmice vezala četiri poena i preokrenula na 81:80. Koš koji je odlučio pobjednika postigao je Robinson.

Najefikasniji igrač u timu Igokee bio je Micović sa 17 poena, dok je Albijanić utakmicu završio sa 11 poena. Olimpiju je predvodio Janković sa 21 ubačenim poenom.