Bod Norwicha

Vrančićev prvijenac pomogao Norwichu da zaustavi Joseov Tottenham

Norwich i Tottenham odigrali su 2:2 u meču 20. kola engleske Premier lige.

Norwich, koji se grčevito bori za opstanak, dva je puta vodio večeras protiv Spursa, ali su gosti na kraju osvojili bod, mada je naravno Jose Mourinho inzistirao na osvajanju čitavog plijena.

Domaćin je poveo golom Vrančića u 18. minuti i to je bio njegov prvijenac u Premier ligi.

U 55. minuti majstorija Christiana Eriksena iz slobodnjaka za 1:1, ali samo šest minuta kasnije Aurier je autogolom vratio Norwhicu prednost.

Norwich je bio bliže pobjedi, no u 83. minuti je Harry Kane izborio, a potom i realizovao penal za 2:2.

Uz to je Pukkiju poništen maltene čist pogodak zbog ofsajda, a gosti su se također ispromašivali, prije svih Delle Ali.

Tottenham je peti s 30 bodova i nastavit će potjeru za četvrtoplasiranim Chelseajem koji ima 32 boda i utakmicu manje.