ABA liga

Zadar u hrvatskom derbiju pobijedio Cibonu

Košarkaši Zadra pobijedili su u hrvatskom derbiju Cibonu 79:73 u susretu 19. kola regionalne ABA lige.

Dobar meč viđen je u duelu starih rivala, a na kraju je domaći tim upisao pobjedu od šest poena razlike.

Nakon izjednačenog uvoda u meč, Zadar je taj koji je pravi prvu ozbiljniju prednost i nakon prve dionice imali su prednost od devet poena, 28:19.

Zadrani su dominirali i tokom druge dionice. Održavali su stečenu prednost većim dijelom igre, a u finišu prvog poluvremena su je dodatno i povećali na plus 12, 47:35.

Nastavak meča donosi poprilično laganu utakmicu za domaće. Već nakon 30 minuta igre bilo je plus 16, 66:50 i pred Cibonom je bio izuzetno težak zadatak da se vrate u meč.

U tome na kraju nisu uspjeli. Imali su u nekoliko minus pet, ali Zadar je uspio da završi posao u ovom meču i da dođe do do pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Knowels sa 19 poena, Ivanov je dodao 18, dok na drugojs trani Luka Žorić ubacio 20 poena.

Izvor: SportSport.ba/ Foto: ABA