Euroliga, 24. kolo

Žalgiris očitao lekciju Barci, CSKA razbio Maccabi

Barcelona je nastavila sa lošim partijama u Euroligi pošto je danas poražena na gostovanju kod Žalgirisa rezultatom 90:74.

Osim prve četvrtine koja je bila nešto neizvjesnija, ostatak meča je protekao u apsolutnoj kontroli Žalgirisa.

Prva četvrtina je završena rezultatom 19:15 u korist domaćih koji pred odlazak na odmor stižu i do prve dvocifrene prednosti.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 44:34 u korist Žalgirsa, da bi domaći u trećoj dionici riješili sve dileme oko pobjednika, jer su sjajnom serijom stigli i do +20 u finišu ove četvrtine.

U zadnjih 10 minuta Žalgirisu je ostalo samo da lagano privede susret kraju što se i desilo.

Domaću ekipu su predvodili Axel Toupane sa 21 poenom i Kevin Pangos sa 18 poena.

Sa druge strane kod Barcelone je najraspoloženiji bio Pierre Oriola sa 18 ubačenih poena.

U susretu koji je počeo nešto kasnije rutinsku gostujuću pobjedu upisao je CSKA. Moskovljani su bili bolji od Maccabi Tel Aviva, pa su slavili ubjedljiv trijumf rezultatom 93:73.

CSKA je do pobjede vodio Nando De Colo koji je ubacio 19 poena, dok je 16 dodao Cory Higins.

Kod domaćih je najefikasniji bio Norris Cole sa 13 poena. Jedan manje je ubacio Jonah Bolden.