Euroliga

Žalgiris razbio Anadolu Efes u Istanbulu

Košarkaši Žalgirisa slavili su u Istanbulu protiv Anadolu Efesa sa 86:70 u 23. kolu Eurolige.

Posljednjeplasirani Efes nije se dobro proveo u duelu sa Žalgirisom, koji je stigao do važne pobjede u borbi za play-off.

Gostujući tim slavio je sa visokih 16 poena prednosti, a domaćina je počeo lomiti negdje sredinom druge četvrtine, da bi u drugom poluvremenu tek rutinski završio posao.

Efes je ostao na samo šest pobjeda i ovo mu je bio čak 17. poraz, dok je Žalgiris s omjerom 14-9 trenutno šestoplasirani tim.

Aaron White je predvodio Litvance sa 15 poena, dok je Brandon Davies dodao 12, a po 11 su ubacili Arturas Milankis i Vasilije Micić. Što se domaćeg tima tiče, Errick McCollum je ubacio 14, Toney Douglas 13, a Brock Moutm 12 poena.