POSLASTICA ZA FANOVE

Žestok regionalni okršaj u NBA ligi: Dončić i Bogdanović napravili spektakl, ali je Hrvat slavio

Na NBA parketima sinoć je odigran samo jedan duel, ali kakav. Nakon produžetaka i velike drame Detroit Pistonsi rezultatom 131:125 savladali su Dallas Maverickse.

Bio je to žestok regionalni obračun dvije velike zvijezde, Bojana Bogdanovića s jedne te Luke Dončića s druge strane. Upravo su Hrvat i Slovenac vodili glavnu riječ i bili najefikasniji igrači na dvije strane.

Od starta je duel bio vrlo neizvjestan i dramatičan. Prva četvrtina okončana je neriješenim rezultatom, a na poluvrijeme Detroit odlazi s jednim poenom prednosti (61:60).

Prvu ozbiljniju prednost Detroit je imao na kraju treće dionice od 10 poena prednosti, ali je to poravnao Dallas i odveo meč u produžetak.

Međutim, tu je dominirao Bojan Bogdanović i donio pobjedu svojoj ekipi rezultatom 131:125.

Upravo je Bogdanović bio najefikasniji u Detroitu s 30 poena i po četiri skoka i asistencije. Dončić je upisao još kvalitetnije individualne parametre s 35 poena, 10 asistencija i pet skokova, ali nedovoljno za pobjedu.