Tuzlanke kiksale na domaćem terenu

ŽKK Mladi Krajišnik odnio bodove iz Mejdana

U okviru 10. kola Prvenstva BiH za košarkašice svoj susret u Mejdanu odigrali su Jedinstvo Piemonte i Mladi Krajišnik. U zanimljivom meču slavile su gošće rezultatom 56:69 (13:17, 18:10, 5:22, 20:20) .

Gošće iz Banja Luke bolje otvaraju prvi period pa nakon 10 minuta igre imaju prednost od 17:13. U drugom periodu bude se domaće košarkašice, te igraju sjajno, prvenstveno u odbrani, i ovaj period dobijaju rezultatom 18:10, pa na veliki odmor odlaze sa prednošću od 31:27.

Drugo poluvrijeme maestralno otvaraju košarkašice Mladog Krajišnika, pogađaju iz svih pozicija i ovaj period dobijaju sa velikih 22:5. Nakon 30 minuta igra rezultat je glasio 49:36.

Košarkašice Mladog Krajišnika u četvrtom periodu rutinski održavaju stečenu prednost te na kraju slavile rezultatom 56:69

Kod pobjednika bolja od ostalih bila je Amna Kahrić sa 20 poena, dok je Anđela Kremenović dodala 17. Jedinstvo Piemonte u ovom susretu predovila je Naida Ruščuklić sa 30 poena, dok je Lana Jurčenko dodala 10.