Zenica

Zrinjski osvojio Kup BiH, prva dupla kruna u historiji kluba! (Foto)

Fudbaleri Zrinjskog osvojili su Kup Bosne i Hercegovine. Plemići su u finalnom susretu koji je odigran na Bilinom polju u sjajnoj atmosferi savladali prošlogodišnjeg pobjednika ovog takmičenja ekipu Veleža rezultatom 1:0.

Plemići su nedavno odbranili naslov prvaka Bosne i Hercegovine, a sjajnu sezonu krunisali su duplom krunom, prvom u svojoj historiji.

U prvih 15 minuta se igralo oprezno sa obje strane, nije bilo nikakvih značajnih dešavanja na terenu.

Prvo uzbuđenje na meču vidjeli smo pred golom Veleža u 18. minuti. Ćorluka je centrirao, ali Zeljković sjajno reagovao i izbacio loptu u posljednji trenutak.

Plemići su prvi put na današnjem duelu ozbiljnije zaprijetili nakon kornera u 19. minuti. Glavom je šutirao Ćorluka, ali na visini zadatka bio je Hadžikić, čuvar mreže Rođenih.

Još jedna velika prilika za Zrinjski bila je u 31. minuti. Ćuže je uposlio Tičinovića, ali je njegov udarac bio izblokiran.

Anđušić je šutirao u 35. minuti sa otprilike sa 20 metara, ali je njegov udarac otišao daleko od gola Plemića.

U 42. minuti opet je bilo uzbuđenja pred golom Veleža. Nakon kornera volej je uhvatio Bilbija, ali lopta ide pored gola te ostaje 0:0. Sa tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Plemići u 51. minuti dolaze do vodstva. Ćorluka je centrirao, lopta je došla do Ćužea koji šalje loptu u mrežu Veleža.

Rođeni su poslije primljenog gola krenuli ofanzivnije. Halilović je u 58. minuti šutirao sa 16 metara, ali Ćorluka je bio u bloku.

Velež je do nove prilike čekao sedam minute. Lauš je iz dobre pozicije šutirao visoko preko gola.

Halilović u 79. minuti šutira pored lijeve stative golmana Zrinjskog.

Najbolju priliku za Velež imao je Anđušić u 86. minuti, ali njegov udarac otišao je malo pored gola Veleža.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata.

Fudbalski savez BiH pripremio je i nagrade za finaliste takmičenja. Pobjedniku Kupa BiH pripalo je 30.000 KM, a poraženoj ekipi 20.000 KM.

Zrinjski dobija i prelazni pehar kao i pehar u trajno vlasništvo.