Zvezda uz dosta muke savladala Megu, Lazić odličan

Košarkaši Crvene zvezde večeras su kao gosti savladali Mega Bemax (90:85) u okviru 13. kola ABA lige.

Obje ekipe opravdale su epitet derbija i odigrale sjajan meč, a na kraju je Zvezda uspjela da upiše novu pobjedu. Gosti su nakon prve dionice vodili sa 25:24, no osjetnu prednost napravili su već u drugoj četvrtini kada se na pauzu otišlo kod rezultata 51:38 za goste.

Međutim, Mega je uspjela da zaigra mnogo bolje u nastavku utakmice i ponovo dođe na jednocifren zaostatak. Domaći su dali maksimum da pokušaju preokrenuti rezultat i slaviti, ali nisu uspjeli. Prevagnulo je iskustvo Zvezde koja je pobijedila sa 90:85.

Najefikasniji u ekipi Zvezde večeras je bio Feldeine koji je ubacio 24 poena, dok je Rochestie dodao 15 poena. U ekipi Mege istakao se bh. košarkaš Aleksandar Lazić koji je ubacio 17 poena, te je bio najefikasniji u svojoj ekipi.

Izvor: SportSport.ba