Bayern nije uspio osvojiti Old Trafford!

Manchester United i Bayern odigrali su neriješeno, 1:1 u prvom susretu četvrtine finala Lige prvaka.

Kako se to i očekivalo, Bayern je imao oko 70 odsto posjeda lopte na svojoj strani, dok se Manchester United orijentisao na napade iz kontri.

Međutim, iako su Bavarci držali loptu u svom posjedu, a ona se većinom kretala na polovini Manchester Uniteda, ipak su domaći imali bolje prilike u prvom dijelu.

Danny Welbeck je postigao čak i pogodak, ali je on poništen zbog opasne igre engleskog napadača.

Isti je igrač i nešto kasnije imao sjajnu priliku, kada je izašao sam pred Manuela Neuera, ali je pokušao lobovati sjajnog njemačkog golmana, što mu ipak nije uspjelo.

U istom je ritmu počelo i drugo poluvrijeme, ali nakon 13 minuta igre u nastavku, uslijedio je šok za Bavarce.

Wayne Rooney je izveo korner, a kapiten Manchester Uniteda Nemanja Vidić lijepo šalje loptu u nebranjeni dio mreže nakon visokog skoka.

Međutim, slavlje domaćih trajalo je samo devet minuta.

Mario Mandžukić sjajno je glavom spustio loptu za Bastiana Schweinsteigera, a on je zakucao iz prve sa desetak metara.

U posljednjoj minuti utakmice, Bayern je ostao sa deset igrača, nakon što je crveni karton dobio Schweinsteiger.