Maccabi “razbio” Aramani Milano i osigurao Final Four!

Maccabi je drugi tim koji se plasirao na F4 Eurolige! Oni su ukupnim rezultatom 3:1 u seriji izbacili Milano, koji tako nije uspio da se plasira na završni turnir, koji se igra upravo u Milanu. U četvrtoj utakmici Maccabi je slavio sa ubjedljivih 86:66.

Utakmica je bila mnogo uzbudljivija nego što to krajnji rezultat pokazuje, pogotovo u prvih 30 minuta.

Armani je čak vodio na poluvremenu, a na tačno 9 minuta do kraja gosti su posljednji put poveli, košem Lavala, rezultatom 56:58. Šta se onda tačno desilo sa gostima, zaista je pitanje za dublju analizu.

Maccabi je zatim predvođen Riceom i na ovom meču fantastičnim Tyus napravio veliku seriju 9:0, a zatim 11:3, i tako je u posljednja 3 minuta ušao sa dvocifrenom prednošću.

Sve je bilo gotovo, opustila se i ruka Hickman i Bluu, i domaći su nastavili da pune koš gostiju do kraja meča.

Najefikasniji kod domaćih bili su Tyus i Hickman sa po 16 poena, dok je Milano nosio bivši igrač Maccabija, Kit Langford, koji je postigao čak 28 poena, ali je igrao stvarno sam protiv svih.

Sljedeći najbolji strijelac u Milanu bio je Hackett sa 10 poena i jasno je da sa samo jednim raspoloženim igračem ne može da se dobije ovakva utakmica.