Novi double-double učinak Jusufa Nurkića u pobjedi Portlanda protiv Chicaga

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je 11 poena u pobjedi Portlanda na gostovanju kod Chicaga rezultatom 124:120, a Trail Blazersi su do slavlja stigli nakon produžetaka.

Portland je bolje otvorio meč pa je krajem prve dionce imao prednost od deset poena razlike (31:21) da bi Bullsi do maksimalne prednosti stigli tek pred kraj prvog poluvremena (46:39).

Nakon prve 24 minute domaća ekipa imala je prednost od jednog poena, a meč je u istom ritmu nastavljen i u drugom poluvremenu u kojem je Portland na kraju imao priliku da posljednjim napadom kruniše pobjedu, ali je McCollum promašio.

U dodatnih pet minuta bolje se snašao Portland koji je na kraju upisao pobjedu četiri poena razlike. Jusuf Nurkić zabilježio je novi double-double učinak, a on je u pobjedi protiv Bullsa postigao 11 poena kojima je dodao 15 skokova.