Novi poraz Cedevite, sedam poena Stipanovića, Musa bez učinka

Košarkaši Cedevite poraženi su u Krasnodaru od domaćeg Lokomotiv Kuana sa 69:64 u 3. kolu Top 16 faze Eurokupa.

Poslije Trenta i Budućnosti, Cedeita je u grupi G doživjela i treći uzastopni poraz, dok je Lokomotiv upisao i treću pobjedu, te je uvjerljivo prvi na tabeli.

Domaćin je prvi period igre dobio 14:10, a na poluvremenu je vodio 37:28, da bi do kraja treće Lokomotiv razbio Cedevitu, kojka je bila na minus 20.

Nakon svega se Cedevita uspjela vratiti, došla je na samo poen zaostastka u završnici meča, ali nije uspjela da se spasi novog poraza.

Frank Elegar je ubacio 20 poena, Trevor Lacey 19 u pobjedi Lokomotiva, dok su po 14 poena kod gostiju iz Zagreba ubacili Damir Markota i Demetris Nichols, dok je Karlo Zganec dodao 11.

Bh. reprezentativac Džanan Musa igrao je 11 minuta, ali nije se upisao u strijelce, mada je imao tri asistencije. Andrija Stipanović je za 23 minute ubacio sedam poena uz šest skokova i jednu asistenciju.

Izvor: SportSport.ba