Senzacionalna pobjeda Bosne u gostima protiv Vršca

Košarkaši sarajevske Bosne Royal večeras su na gostovanju savladali Vršac (81:78) u okviru 12. kola ABA 2. lige.

I pored mnogih problema koje Studenti imaju prethodnih sedmica uspjeli su večeras da prirede iznenađenje i upišu svoju treću pobjedu u ABA drugoj ligi i to protiv drugoplasiranog Vršca kojem je ovo četvrti poraz.

Na početku utakmice nije se činilo da Bosna može do pobjede jer je vršac nakon prve dionice vodio sa 28:22. Međutim, Studenti su mnogo bolje zaigrali u drugoj četvrtini i na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 42:40 za domaći tim.

U nastavku utakmice Bosna je nastavila da igra jako dobro. Vršac je pokušao da napravi značajniju prednost, ali to nije uspio. I kada se u posljednjih deset minuta očekivao pad Bosne igrači sarajevskog tima su sve iznenadili i sjajnom igrom su došli do pobjede od 81:78.

Najefikasniji u ekipi Bosne večeras je bio Hanner sa 25 poena, dok je Knežević ubacio 16 poena. U ekipi Vršca istakao se Simeunović sa 21 poenom, a dojučerašnji košarkaš Bosne Miroslav Pašajlić dodao je 14 poena.

Izvor: SportSport.ba