Slovenske prvakinje Athlete Celje porazile KŽK Čelik!

Košarkašice Čelika poražene su sinoć u Areni Zenica od ekipe Athlete Celje rezultatom 73:81. Slovenske prvakinje su se u ovom meču pokazale kao dosta jači i kvalitetniji protivnik. Od samog početka utakmice imale su vodstvo sa kojim su otišle na odmor nakon prvog poluvremena , dok je bh. reprezentativka Marica Gajić uspjela je da ekipi Čelika ubaci čak 19 poena.

Izabranice Slobodana Kecmana uspjele su da stignu vodstvo Slovenki polovinom treće četvrtine kada Jasmina Bigović postiže 5 poena za 50:49. U posljednju četvrinu ušlo se sa neriješenim rezultatom 60:60, ali iskusni tim Damira Grgića uspjeva da slomi otpor Zeničanki i zabilježi 5 uzastopnu pobjedu.

U ekipi Čelika odličnu utakmicu odigrala je Nataša Popović sa 26, dok je Aida Kalušić sa postigla 19 poena. Kod ekipe Athlete Celje Marica Gajić je bila najefikasnija sa 21, a po 16 poena postigle su Maja Erkić i Eva Lisec.

tekst : sport zdk