Željezničar u Međugorju poražen od Splita!

Prijateljski meč igran danas u Međugorju između Željezničara i Splita pripao je timu iz Hrvatske minimalnim rezultatom 1:0.

Jedini pogodak postignut je sredinom prvog poluvremena nakon kornera i gužve, a strijelac je nakon odlične odbrane Vedrana Kjosevskog bio je Boljat koji je iz neposredne blizine pogodio prazan gol.

Željezničar je tokom prvog poluvremena imao nekoliko odličnih prilika, a najbolje su propustili Žerić i Lazić. U nastavku su Splićani bili nešto bolji, ali se rezultat nije mijenjao.

Zanimljivo je da je za Želju danas prvi put nakon povratka zaigrao Zajko Zeba, kao i da su meč iz obližnjeg objekta posmatrali fudbaleri Zrinjskog. Jaka kiša i grad ometali su aktere susreta, a početak utakmice trener Plavih Slavko Petrović dočekao je u automobilu koji je bio parkiran pored terena.

Željezničar je meč započeo u sastavu: Kjosevski, Bogičević, Boccacini, Stevanović, Memija, Blagojević, Marković, Beganović, Lazić, Žerić i Lendrić.

U nastavku su ušli: Mujagić, Nikolić, Fejzić, Ćeman, Hrvanović, Zeba, Bekrić, Stanić, Beširević i Osmanković.

Izvor: sportsport.ba/ekskluziva.ba