PREMIJER LIGA

Ahmedhodžićev Šefild poražen: Brajton i Fulem upisali pobjede

Završena su četiri duela najelitnijeg ranga engleskog fudbala

Fudbaleri Šefilda poraženi su u prvom kolu engleske Premijer lige na svom stadionu protiv Kristal Palasa. Rezultat na kraju utakmice glasio je 0:1.

Ključni momenat viđen je u 50. minuti. Odson Eduar (Odsone Edouard) je pogodio na asistenciju Džordana Ajua (Jordan Ayew) i jedinim golom na utakmici donio pobjedu londonskoj ekipi.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Anel Ahmedhodžić odigrao je svih 90 minuta susreta u svom debiju u Premijer ligi.

U ostalim utakmicama Bornmut i Vest Hem su podijelili bodove. Rezultat na kraju utakmice glasi 1:1. Džerod Boven (Jarrod Bowen) postigao je nevjerovatan pogodak u 51. minuti, a izjednačenje „Trešnjicama“ donio je Dominik Solanke.

Bobi De Kordova-Rid (Bobby De Cordova-Reid) postigao je jedini pogodak u 73. minuti u pobjedi Fulema na gostovanju kod Evertona.

Još jedan novi premijerligaš, Luton, poražen je na gostovanju kod Brajtona. Soli Marč (Solly March) postigao je prvi gol u 36. minuti, a Žoao Pedro je poduplao u 71. minuti. Moris je iz penala pogodio za Luton, dok su Simon Adingra i Evan Ferguson postavili konačan rezultat na utakmici.