NOVI GOL U REŽIJI MESIJA

Čarobni Argentinac nema namjeru stati: Mesi pogodio i na debiju u MLS-u

Fudbaleri Intera iz Majamija slavili su na gostovanju kod ekipe Njujork Red Bulls rezultatom 0:2.

Još jedna utakmica na američkom tlu i još jedna odlična partija Lionela Mesija (Messi). Argentinac nije započeo utakmicu u početnih 11, ponajviše zbog umora i velikog broja utakmica koje je odigrao u proteklom periodu.

Ipak, kada je došlo njegovo vrijeme on je još jednom uradio ono na šta nas je sve navikao - postigao gol.

Treba napomenuti da je Inter već na poluvremenu imao prednost od jednog gola. Diego Gomez, paragvajski veznjak, pogodio je u 37. minuti za vodstvo ekipe.

Naredni gol, onaj Mesijev, došao je u 89. minuti. Poslije odlične akcije i nekoliko atraktivnih poteza, što Argentinca, što njegovih saigrača, lopta je došla do Bendžamina Kremašija (Benjamin Cremaschi) koji je istu vratio u peterac gdje ju je čekao Mesi da je zakuca u mrežu.

Pobjedom u ovom duelu Inter, koji se mučio prije dolaska Mesija, Busketsa i Albe, pobjegao je sa posljednjeg mjesta.

Argentinac je postigao 11 golova od dolaska u redove kluba sa Floride, a čini se da se tek zagrijava i da nam pravi Lionel tek slijedi.

Izvor: avaz.ba