PREMIJER LIGA BIH

Historijska utakmica u Gabeli: Sarajevo se spasilo poraza, Bordo tim slavi Hasića

Ajdin Hasić je ušao u igru sa klupe, a postigao je dva gola, u 62. i 66. minuti

Fudbaleri GOŠK-a i Sarajeva podijelili su bodove u zanimljivom duelu u okviru 5. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine (2:2).

Bila je ovo prva utakmica u Gabeli pod reflektorima u historiji, a gledatelji su mogli uživati u fudbalskoj predstavi sa četiri pogotka.

Poveli su domaći u 41. minuti preko Nihada Šere. Gabeljani su imali i 2:0 nakon što je poslije slabe intervencije golmana Sarajeva Muhameda Šahinovića pogodio Filip Mihaljević.

No, Sarajevo je izbjeglo poraz na krilima rezerviste Ajdina Hasića, fudbalera koji je u Bordo tim stigao na posudbu iz turskog Bešiktaša.

Hasić je prvo u 62. minuti nakon greške golmana domaćih Adnana Bobića smanjio na 1:2, a četiri minute kasnije pogodio je za konačnih 2:2.

GOŠK je mogao i do trećeg gola u 90. minuti, ali su gosti šansu očistili sa linije svog gola.