PRAVA BORBA

Siti teškom mukom pobijedio Šefild, Ahmedhodžić i Haland vodili žestoke duele

Reprezentativac BiH u stopu prati sjajnog napadača Mančester sitija

Mančester siti je teškom mukom uspio slaviti na gostovanju Šefilda u 3. kolu engleske Premijer lige sa 3:1.

Nakon prvih 45 minuta nije bilo golova. Prva zvijezda favoriziranog Sitija Erling Haland (Haaland) nije iskoristio penal u 37. minuti kada je pogodio stativu.

To je bila jedina prilika za sjajnog Norvežanina koji nije mogao "disati" pored bh. defanzivca Anela Ahmedhodžića u prvom dijelu.

Anel je u stopu pratio čudesnog Halanda koji se u jednom trenutku požalio sudiji Džaredu Žileu (Jared Gillett) na našeg fudbalera.

Siti je poveo u 63. minuti, kada je Halanda uposlio Džek Griliš (Jack Grealish).

Norvežanin je iskoristio priliku dok pored njega nije bio Ahmedhodžić i glavom je iskoristio sjajan centaršut Griliša.

Zanimljivo, na teren je utrčao i jedan navijač Sitija koji je sa igračima slavio pogodak.

Šefild se vratio u 85. minuti preko Džejdena Boglea (Jayden) koji je pogodio nakon greške Kajla Vokera (Kyle Walker).

No, Siti je tri minute kasnije preko Rodrija došao do drugog gola i nova tri boda.