DERBI 8. KOLA

Zrinjski nakon preokreta pobijedio Željezničar, za "Plave" ponovo kobna sudijska nadoknada

Vodili su "Plavi" golom Jašarevića, ali je Zrinjski odigrao odlično drugo poluvrijeme

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su Željezničar nakon preokreta u derbiju 8. kola Premijer lige BiH sa 2:1.

"Plemići" su dobro otvorili utakmicu, ali Tomislav Kiš i Ivan Jukić nisu uspjeli pronaći put do gola gostiju. Onda su se redale šanse na obje strane, Željezničar je prijetio preko Alisona i Cocalića, a u 31. minuti je došao do vodstva.

Nedim Mekić je centrirao, a Irfan Jašarević sjajno skače i uz pomoć stative pogađa za vodstvo "Plavih".

Željezničar je na odmor otišao sa prednošću, a u nastavku je Zrinjski silovito napadao. Redale su se šanse Nemanje Bilbije, Slobodana Jakovljevića i Ivana Jukića.

"Plavi" su odolijevali sve do 78. kada je Slobodan Jakovljević nakon kornera savladao Vedada Muftića. Stoper Zrinjskog je potom pogodak proslavio pred klupom Željezničara.

Nastavio je Zrinjski s napadima, a do pobjede dolazi u samom finišu utakmice. Nemanja Bilbija je asistirao, a pogodak je postigao Petar Mišić.

"Plavima" je ovo četvrti poraz u nizu, a sudijska nadoknada je bila kobna baš kao i u duelu protiv GOŠK-a u 7. kolu.