NASTAVLJAJU PUT U EVROPI

Zrinjski se poigravao, pa nakon penala prošao u 2. pretkolo Lige prvaka: Marić heroj "Plemića"

"Plemići" su uspjeli da prođu prvake Armenije u dvomeču i plasiraju se u 2. pretkolo Lige prvaka

Fudbaleri Zrinjskog su slavili u uzvratnoj utakmici Lige prvaka protiv armenskog Urartua nakon penala. Rezultat nakon 120 minuta je glasio 2:3 (3:3).

Zrinjski se plasirao u 2. pretkolo boljim izvođenjem jedanaesteraca, a heroj "Plemića" bio je golman Marić.

Rezultat poslije izvođenja jedanaesteraca je bio 4:3.

Zrinjski je od samog početka bio bolja ekipa, a najveća prijetnja po gol gostiju standardno je bio Nemanja Bilbija.

Najbolji napadač Premijer lige BiH zaprijetio je već u 3. minuti kada je dobro primio loptu i poslije okreta šutirao na gol gostiju. Ipak, lopta je prošla pokraj desne stative.

Samo tri minute kasnije ponovo prijeti reprezentativac BiH. Ovoga puta stativa spašava goste.

Međutim, Bilbija se vodio onom starom - treća sreća, pa je pogodio u 27. minuti za erupciju slavlja na stadionu "Pod Bijelim brijegom".

Najbolju priliku u prvom poluvremenu za armenskog prvaka je imao Nana Antvi (Antwi) u 40. minuti. Nakon centaršuta Margarjana (Margaryan), Antvi je ostao sam u petercu, ali mu je uspio to odbraniti golman Marić.

U drugom poluvremenu su se igrači Zrinjskog povukli i to ih je koštalo.

Armenci se nisu željeli predati i povratak u utakmicu je stigao u posljednjoj trećini utakmice.

Prvo je Maksimenkov šut odlično odbranio Marić u 72. minuti, da bi dvije minute kasnije došli gosti do poravnanja na ovoj utakmici.

Odlično je poslao loptu Margarjan (Margaryan), a nakon što ju je umirio Narek Grigorjan (Grigoryan) je uputio lijepo plasiran udarac u suprotnu stranu i tako matirao golmana Marića.

Na samom kraju regularnog dijela desio se novi kiks defanzivaca Zrinjskog. Napravili su jeftin penal, a njega je u gol pretvorio Grigorjan i poslao utakmicu produžetke.

Odmah na startu produžetaka golman Melihov (Melikhov) pravi veliku grešku i obara Tomislava Kiša u kaznenom prostoru.

Kiš preuzima odgovornost i pogađa sa 11 metara.

Da to nije sve potrudili su se gosti, pa su preko Artema Maksimenka na samom kraju prvog produžetka ponovo pogodili za poravnanje u dvomeču.