SJAJAN NASTUP ŠPANCA

Alkaraz u četvrtfinalu US Opena: Italijan nije imao šanse protiv "Karlitosa"

Karlos Alkaraz (Carlos Alcaraz) se plasirao u četvrtfinale US Opena pobjedom nad Italijanom Mateom Arnaldijem rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:3, 6:4.

Popularni „Karlitos“ vrlo lako je kontrolisao meč, a za osvajanje setova nije mu bilo potrebno previše.

U prvom setu je presudio brejk u 6. gemu, iskoristivši priliku da oduzme servis rivalu. Italijan se više nije mogao vratiti u ovaj set.

U drugom setu prvi reket svijeta je bio i više nego raspoložen za igru, a servis je protivniku oduzeo na samom startu seta, potvrdivši ga s još jednim u 9. gemu.

U trećem setu Arnaldi je uspio napraviti brejk u 3. gemu, svoj jedini u ovom meču, ali je već u narednom Alkaraz vratio svoj servis i meč mirno priveo kraju.