Banjaja pobjednik Moto GP trke u Austriji

Branilac titule vozač Dukatija, Frančesko Banjaja, pobijedio je u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Austrije i uvećao prednost u generalnom plasmanu.

Aktuelni svjetski šampion pobijedio je rezultatom 42:23,315 minuta.

On je startovao sa pol pozicije, vodio je od početka do kraja i ostvario 16. pobjedu u karijeri. Italijanski vozač pobijedio je i u sprint trci, koja je u subotu vožena na Red rul ringu u Špilbergu.

Drugo mjesto je zauzeo vozač KTM Bred Binder sa 5,191 sekundom zaostatka, a treći kroz cilj prošao je Marko Beceki iz ekipe VR46. Četvrti je bio vozač VR46 Luka Marini, peti je bio Aleks Markez iz Gresinija, a šesti Maverik Vinjales iz Aprilije. Vozač Pramaka Horhe Martin zauzeo je sedmo mjesto, osmi je bio Fabio Kvartararo iz Jamahe, deveti Aleš Espargaro iz Aprilije, a deseti je bio Enea Bastijanini iz Dukatija.

U generalnom plasmanu prvi je Banjaja sa 251 bodom, Martin je drugi sa 189, Beceki zauzima treće mjesto sa 184 boda, a Binder četvrto sa 160 bodova.

Naredna trka u šampionatu vozi se 3. septembra za Veliku nagradu Katalunje, navodi "AutoBlog".