AMERIČKA TURNEJA

Barcelona savladala Real u susretu u Dalasu: Vinsijus promašio penal

U drugom dijelu uslijedile su brojne izmjene na obje strane, a Barcelona je ubljedjiv trijumf potvrdila pogocima u samom finišu meča

Fudbaleri Barcelone ubjedljivo su savladali Real Madrid rezultatom 3:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj u noći sa subote na nedjelju u Dalasu (Dallasu).

Iako su Katalonci poveli u 15. minuti nakon sjajne akcije koju je krunisao Dembele, a samo pet minuta kasnije Real je mogao do poravnanja, ali Vinsijus (Vinicius) je promašio penal i pogodio je prečku.

U drugom dijelu uslijedile su brojne izmjene na obje strane, a Barcelona je ubljedjiv trijumf potvrdila pogocima u samom finišu meča preko Fermina Lopeza u 84. i Ferana Toresa u 90. minuti za konačnih 3:0.

Zanimljivo je da je Real čak pet puta pogodio okvir gola u ovome susretu, ali do pogotka nije mogao.

Barcelona će u utorak igrati protiv Milana u Las Vegasu, a Real Madrid i Juventus na Floridi u srijedu, čime će oba kluba okončati američku turneju.