ATP Indian Wells

Borna Ćorić imao Federera u šaci, ali to mu nije bilo dovoljno

Talentovani hrvatski teniser Borna Ćorić nije uspio da se plasira u finale Indian Wellsa.

U polufinalu jakog ATP turnira u Indian Wellsu Ćorić je namučio prvog tenisera svijeta, ali je Federer pokazao veličinu i kada je teško, pa je preokretom stigao do pobjede.

Iako je vjerovatno i njemu, kao i mnogim mladim igračima, Federer bio uzor u djetinjstvu, danas je 49. igrač svijeta ipak imao priliku da na djelu pokaže jednom od najvećih svih vremena koliko zna.

U prvom je setu do 11. gema proteklo bez ijedne brejk šanse, a onda Ćorić oduzima Rogeru prednost servisa i osvaja set sa 7:5.

Na početku drugog seta novi brejk Hrvata, koji je poveo 3:1, imao je 4:2, ali je Roger u osmom gemu uspio da vrati brejk i da ostane "živ". Federer je izjednačio u setovima.

U trećem setu je Borna vodio 4:3 uz brejk, a onda Fedex uzvraća oduzimanjem servisa, pa brzo pravi novi brejk i stiže do pobjede.

U finalu Indian Wellsa Federer čeka pobjednika duela Miloš Raonić - Juan Martin Del Potro.