PRVENSTVO BIH - KOŠARKAŠI

Bosna deklasirala Mladost

Najefikasniji pojedinac utakmice bio je Nedim Buza

Košarkaši sarajevske Bosne deklasirali su Mladost večeras u Skenderiji (89:66), u 17. kolu Prvenstva BiH. Po četvrtinama (19:20; 25:18; 22:6; 23:24).

U prvoj četvrtini gledali smo izjednačen meč. No, kako je utakmica odmicala, „Studenti“ su igrali sve bolje i povećavali prednost. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Mladost postigla samo 6 poena, te je domaćin otišao na plus 22.

Najefikasniji pojedinac utakmice bio je Nedim Buza sa 20 poena, uz pet skokova i pet asistencija. Ismet Sejfić je postigao 18 poena, uz sedam skokova, dok je Muhamed Pašalić ubacio šest ponea, ali je imao čak 14 asistencija.

Na drugoj strani najefikasniji bili su Tyler Moffe sa 20 poena, uz šest skokova i četiri asistencije, te Glen Abram sa 18 poena i tri asistencije.

„Studenti“ su zadržali treće mjesto - 12 pobjeda i pet poraza, dok je Mladost i dalje na 11. mjestu - tri pobjede i 14 poraza.