Lovćen upisao laganu pobjedu

Bosna porazom u Skenderiji završila nastup u ABA ligi 2

Košarkaši Bosne Royal večeras su na domaćem parketu poraženi od Lovćena sa 100:85 u posljednjem 22. kolu ABA lige 2.

Sarajevski tim nije uspio pobjedom da završi sezonu u ABA ligi 2, a ekipa iz Cetinja na kraju je zasluženo stigla do trijumfa. Bosna je veoma dobro igrala u prvoj četvrtini nakon koje je vodila sa 27:26, no to je bilo sve u ovom meču.

U nastavku utakmice Lovćen je zaigrao mnogo bolje i na pauzu je otišao sa 12 poena prednosti (43:55). U nastavku su gosti održavali prednost i bilo je samo pitanje kojom razlikom će slaviti. Na kraju je meč završen rezultatom 100:85 u korist ekipe iz Cetinja.

Kod gostiju večeras najefikasniji bio je Albijanić koji je postigao čak 31 poen, dok je Laktović dodao 18. U ekipi Bosne istakao se Durak sa 20 poena.

Bosna takmičenje u ABA ligi završava na pretposljednjem 11. mjestu sa omjerom od šest pobjeda i 14 poraza. Lovćen je sedmi sa 11 pobjeda i osam poraza.