Džeko briljirao u prvoj zvaničnoj utakmici, Fener ostvario ubjedljivu pobjedu

Fenerbahce je u utakmici 2. pretkola Konferencijske lige dočekao moldavski Zimbru i slavio rezultatom 5:0, a bh. fudbaler Edin Džeko zabilježio je gol i dvije asistencije.

Sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu i dokazao zašto su ga mnogi smatrali apsolutnim favoritom u ovom dvomeču.

Golijadu je otvorio Gerdi Kadioglu preciznim udarcem sa vrha kaznenog prostora nakon asistencije Tadića. Odmah nakon toga, Fener povećava vodstvo.

Opet je Tadić počeo akciju, dodao do Džeke koji sjajno proigrava Ryana Kenta, a ovaj pogađa mrežu za 2:0. To je bio konačan rezultat prvog dijela.

U nastavku su viđena još dva pogotka. U 62. minuti strijelac je bio kapiten Edin Džeko. Yandas je prošao po lijevoj strani i uposlio Dijamanta koji nije imao težak zadatak. Nekoliko minuta kasnije novi gol Fenera.

Opet je u centru pažnje bio Džeko koji je asistirao za gol Szymanskom.

Posljednji gol viđen je u 88. minuti. Strijelac pogotka bio je Joshua King.