ceremonija u monte carlu

Eliud Kipchoge i Caterine Ibarguen najbolji atletičari svijeta u 2018. godini

Eliud Kipchoge i Caterine Ibarguen proglašeni su za najbolje atletičare svijeta u 2018. godini.

Kenijski trkač i kolumbijska skakačica udalj su dobili nagrade na ceremoniji u Monte Carlu koju je organizovala Svjetska atletska federacija (IAAF).

Kipchoge (34) je pobijedio na Londonskom maratonu, a postavio je novi svjetski rekord na Berlinskom maratonu koji sada iznosi 2 sata, 1 minutu i 39 sekundi.

Ibarguen (34) je osvojila zlata u skoku udalj i troskoku na Centralnoameričkim igrama, kao i na završnici Dijamantske lige.

Olimpijska prvakinja je također slavila na svih osam takmičenja na kojima je nastupila ove godine.

Za najboljeg mladog atletičara izabran je švedski skakač s motkom Armand Duplantis, dok je u ženskoj konkurenciji tu nagradu dobila američka trkačica na 400 metara Sydney McLaughlin.