KONFERENCIJSKA LIGA

Fenerbahče pomeo Zimbru i u revanšu za potvrdu prolaska u 3. pretkolo: Džeko bez nastupa

Fudbaleri turskog giganta poslije prve utakmice riješio je pitanje pobjednika, a u drugoj su samo to potvrdili

Fudbaleri Fenerbahčea su prošli u 3. pretkolo Konferencijske lige nakon što je utakmica u Kišnjevu protiv Zimbura završena rezultatom 0:4. Istanbulska ekipa slavila je ukupnim rezultatom 9:0. Poslije prve utakmice je već bilo očekivano da se istanbulska ekipa kvalifikuje u naredno pretkolo i da Moldavci neće imati prevelike šanse u ovom dvomeču.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja i na odmor se otišlo sa bez golova.

Ipak, Fener je upalio u brzinu više u drugom poluvremenu te pokazao razliku u kvaliteti.

Do vodstva su došli nakon samo tri minute, kada se poslije odbijene lopte najbolje snašao Dušan Tadić i pogodio za vodstvo istanbulske ekipe.

Pobjedu i prolazak dalje, ako do tad nije bilo jasno, potvrdio je Miči Batšuaji (Michy Batshuayi) sa dva pogotka u 57. i 59. minuti.

Do kraja na utakmici se u strijelce upisao i Ismail Jukšek (Yuksek) u 77. minuti.

Podsjetimo, Fenerbahče će u 3. pretkolu igrati sa boljim iz dvomeča Diferdanž (Luksemburg) / Maribor (Slovenija). Prva utakmica ovih rivala završena je rezultatom 1:1.