MAĐARSKA

Gojak s dva sjajna gola primakao Ferencvaroš novoj tituli prvaka

Bh. reprezentativac je pogađao u 24. i 54. minuti susreta

Bh. reprezentativac Amer Gojak briljirao je u gostujućoj pobjedi svog Ferencvaroša nad Ujpestom (3:2) u 29. kolu mađarskog prvenstva.

Gojak je sa dva sjajna pogotka predvodio svoj tim u bitnom trijumfu u borbi za naslov prvaka.

Ferencvaroš je poveo u 24. minuti nakon lijepog gola Gojaka, a onda je bh. veznjak u 54. minuti ponovo pogodio.

Treći gol Ferencvaroša bio je dijelo Krištiana Lištesa (Krisztian Lisztes). Pogotke za Ujpest dali su Fernando Guri (Goure) i Krištian Simon (Krisztian).

Gojak je odigrao cijeli susret, dok je Eldar Čivić igrao do 88. minute. Za Ferencvaroš je danas nastupio i Adnan Kovačević koji je zbog povrede morao izaći u 39. minuti.

Ferencvaroš je sada na korak od titule jer četiri kola prije kraja ima čak devet bodova više od Kecskemetija, koji je drugoplasiran.