La Liga, 26. kolo

Griezmannova četiri gola Leganesu, Eibar savladao Villarreal

Fudbaleri Atletico Madrida su na svom stadionu ugostili Leganes i slavili pobjedu rezultatom 4:0, a apsolutni heroj Jorgandžija je bio Antoine Griezmann.

Naime, Griezmann je postigao sva četiri gola svoje ekipe, a odbranu gostiju je prvi put probio u 26. minuti kada je ekspresnu kontru svoje ekipe krunisao golom za 1:0.

Griezmann je doveo Atletico u vodstvo od 2:0 fantastičnim golom iz slobodnjaka, a ovim rezultatom se i otišlo na odmor.

Gdje je stao u prvom, Griezmann je nastavio i u drugom poluvremenu. U 56. minuti je pogodio za 3:0 nakon odličnog centaršuta Filipea Luisa, da bi konačnih 4:0 postavio u 67. minuti još jednim lijepim golom.

U drugoj utakmici koja je počela u istom terminu Eibar je na svom terenu savladao Villarreal sa minimalnih 1:0.

Jedini gol na utakmici viđen je još u 16. minuti susreta kada je Kike savladao golmana gostiju.

Villarreal je do kraja uspio stvoriti nekoliko izglednih prilika, ali su mreže mirovale pa su domaći slavili pobjedu.