POBIJEDIO NIJEMCA

Jasmin Salihbegović osvojio bronzu na Evropskom judo prvenstvu za veterane

Reprezentacija BiH je na ovom prvenstvu osvojila šest medalja

Jasmin Salihbegović imao je odličan nastup na Evropskom judo prvenstvu za veterane gdje je osvojio bronzanu medalju.

Na Evropskom judo prvenstvu za veterane koje je održano od 8. do 11. juna u slovenačkom gradiću Podčetrtek, reprezentativac Bosne i Hercegovine i trener Judo kluba Željezničar iz Sarajeva, Jasmin Salihbegović osvojio je bronzu.

Salihbegović je u borbi za treće mjesto u kategoriji M3 +100 (teška kategorija) pobijedio njemačkog reprezentativca iponom.

Inače, ukupno se za medalju o ovoj kategoriji borilo 10 takmičara iz Mađarske, Francuske, Gruzije, Italije i Slovenije. Ovo je prva medalja nekog kluba iz Federacije BiH na judo prvenstvima za veterane.

Reprezentacija BiH je na ovom prvenstvu osvojila šest medalja. Naredno prvenstvo održat će se u Sarajevu polovinom iduće godine.

Što se Salihbegovića tiče, on se priprema za svjetsko judo prvenstvo za veterane koje će se u novembru održati u Dohi.