Golman pročitao fudbalera Pertha

Kad panenka pođe po zlu: Bruka Diega Castra (VIDEO)

Jutros su u okviru 20. kola šampionata Australije snage odmjerile ekipe Wellington Phoenixa i Perth Gloryja. Na kraju je domaći Wellington upisao pobjedu rezultatom 2:1.

Poveli su domaći već u 3. minuti susreta sjajnim golom mladog Singha, ali Perth u 36. minuti stiže do izjednačenja preko iskusnog španskog veznjaka Diega Castra.

Mogao je Castro, bivši igrač Getafea i Sporting Gijona, u finišu susreta i dovesti svoju ekipu u prednost sa bijele tačke.

Pokušao je Castro atraktivnom panenkom "poniziti" golmana domaćih, ali mu to nije pošlo za rukom. Golman Valephi je pročitao njegovu namjeru i lagano uhvatio loptu.

Castrov promašaj je ubrzo kažnjen pošto je u sudijskoj nadoknadi Wellington došao do pobjede nakon autogola Lowryja.

Izvor: SportSport.ba