Kiksao i Napoli

Kolo kakvo se ne pamti u Seriji A privodi se kraju

U Italiji će večeras utakmicom Bologna - Spezia biti spuštena zavjesa na 26. kolo Serije A.

Kolo je otvoreno gradskim derbijem Juventus - Torino u petak. U tom meču nije bilo pobjednika (1:1) i Stara dama je izgubila vrijedna dva boda u borbi za Ligu prvaka, ali ono što je zanimljivo nijedna ekipa od prvih šest nije uspjela da pobijedi.

Naročito je sve šokirao Inter koji je poražen kod kuće od Sassuola s 0:2, Atalanta je poražena od Fiorentine s 1:0, a Lazio je odigrao 1:1 s Udnieseom kao gost.

Iznenađenje je priređeno i na meču lidera Milana, koji je u subotu odigrao samo 2:2 sa Salernitanom.

Večeras je Napoli gostovao na Sardiniji i teškom mukom izbjegao poraz (1:1). Domaćin je poveo golom Pereira u 58. minuti, imao još neke velike šanse, ali goste iz Napulja spašava Osimhen tek u 87. minuti.

Ipak, kada se sve sabere i oduzme, može se reći da je na kraju Milan iz ovog kola najviše profitirao, mada kod Rossonera ostaje žal što nije pobijeđena najgora ekipa lige jer bi to već sada bilo +4 u odnosu na Inter i Napoli. Inter ima i utakmicu manje, pošto nije odigrao onu protiv Bologne u gostima zbog koronavirusa.