Kližan nemoćan u četvrtfinalu

Kralj šljake ne pamti kada je izgubio set: Nadal na pragu novog trofeja u Barci

Rafael Nadal se danas plasirao u polufinale ATP turnira u Barceloni, gdje napada rekordnu 11. titulu.

Nadalova nevjerovatna serija je nastavljena i na šljaci je uzeo 42 seta uzastopno. U današnjem četvrtfinalnom meču protiv Martina Kližana slavio je sa 6:0, 7:5.

Kližan je bio nemoćan i nevidljivim tokom prvog seta, što na kraju krajeva oslikava i rezultat i nula pored njegovog imena, no u drugom setu potpuno druga priča.

Slovak je imao 5:4 vodstvo i servirao je za set, ali nije iskoristio čak tri set-lopte, pa je Rafa došao do brejka i izjednačio na 5:5, a onda kod 6:5 stiže do brejka kojim je završio posao.

Nadal u polufinalu čeka pobjednika duela Goffin - Bautista, a prethodno su u završnicu turnira u Barceloni plasman izborili Tsitsipas i Carreno-Busta.

Nadal je trenutno na 10 trofeja u Barceloni, gdje je jednostavno nezaustavljiv, a rekordni 11. je sve bliže.